Antrenman / ErkekFitnessFitness / Erkek

1 Ayda Daha Büyük Göğüs Kasları

Pec Deck

Peck Deck’in 3 amacı vardır. İlk olarak, göğüs kaslarınızı hazırlamak. Bu yüzden, 20 tekrarla yapacağınız ilk set, pec kaslarınızı hazırlamak açısından yeterlidir. İkincisiyse, pec deck, göğüs kaslarınızın liflerini esnettiği için, antrenmanın devamında o bölgeye daha fazla kan pompalanır. Son olarak, zihniniz ve kaslarınız arasındaki bağı kurmak ve böylece antrenmanın devamında pec potansiyelinizi en üst seviyeye çıkarmak.

Her bir sette tekrarların azaldığını fark edeceksiniz. Normalde, tekrarlar azaldıkça ağırlıkları arttırırız. Ama, bu antrenmanda böyle yapmıyoruz. Onun yerine, her bir tekrardan sonra, esnemeyi biraz daha uzun tutuyoruz.

İlk set için, tekrarları, kasları kasmadan ve kollarınızı birleştirmeden önce düzenli bir tempo ve her bir esnemede kısa bir arayla normalde yapacağınız şekilde bitirin. Sonraki sette, 15 tekrara düşürün. Ama, her bir tekrarda, kollarınızı birleştirmeden önce, esneme pozisyonunu iki saniye kadar tutun. Son sette, her esneme pozisyonunu dört saniye tutun, ve tekrarları 10’a düşürün.

Setler arasında dinlenirken, 60 saniye kadar esnemeyi unutmayın.