Antrenman / ErkekAntrenman / Kadın

Her Yerde Yapabileceğiniz Yağ Eriten 3 Hareket

CrossFit kültürünün yükselişe geçmesiyle insanlar artık ekipman kullanmadan vücut ağırlığıyla yapılan egzersiz seçeneklerine daha fazla yönelir oldular. Özellikle evde, dışarıda veya otel odasında vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler oldukça işe yarayan bir yöntem olarak öne çıkıyor.

İyi haber şu ki vücut ağırlığı ile yapılabilecek yüzlerce egzersiz bulunuyor ve bu hareketler egzersizi oldukça eğlenceli ve zorlu kılıyor.

Men’s Health Fitness Danışmanı BJ Gaddour’un hazırlamış olduğu üç ileri seviye hareket ile vücut ağırlığınızı kullanarak oldukça efektif bir şekilde antrenman yapabilirsiniz.

TALİMATLAR: Her bir egzersizden bir set yaptıktan sonra bir dakika boyunca dinlenin ve bu döngüyü 3 ila 5 kez tekrarlayın.

Core Clapper

core-clapperSırt üstü uzanın ve topuklarınız ile omuzlarınızı zeminden yukarıya doğru kaldırın. Dizinizi göğsünüzün üzerine doğru getirin ve bacağınızın hemen altından ellerinizi çırpın. Aynı hareketi sol bacağınız için tekrarlayın. Hareketi 45 saniye boyunca bacaklarınızı değiştirerek sürdürün.

Crab Touch to Pushup Touch

crab-touchYengeç yürüyüşü pozisyonundayken her bir ayağınıza karşı elinizle dokunun. Daha sonra vücudunuzu ters çevirin ve bir şınav çekin. Her bir bacağınızı vücudunuzun altında çapraz hale getirin ve her bir ayağınıza karşıt elinizle dokunun. Bu bir tekrar yapıyor. Toplamda 10 tekrar yapın.

Super Skater Jumps

super-skaterSol ayağınız ile yere basın. Sağ dizinizi kaldırarak zıplayın. Sağ ayağınız ile yere inin ve sol dizinizi kaldırarak zıplayın. Zıplamayı 45 saniye boyunca sürdürün.

Kaynak: http://www.menshealth.com/fitness/best-body-weight-moves