Antrenman / Erkek

Patlayıcı Gücünüzü Artırın!

patlayici-gucunuzu-atesleyin

NASIL İŞLİYOR? Antrenman yüksek şiddetli egzersizlerden oluştuğu için başlamadan önce iyi bir ısınma yapmalısınız. Bu 5-10 dakikalık bir koşu veya bisiklet çevirme olabilir. Daha sonra dinamik esneme hareketleri ile kaslarınızı ve eklemlerinizi spora hazırlayabilirsiniz. Program yüksek şiddetli kas ve sinir aktivasyonunu sağlıyor. Bu sebepten gün aşırı olacak şekilde haftada 3 gün bu programı uygulamanız yeterli olacaktır.

Egzersizler genellikle 5-6 gibi düşük tekrar sayılarından oluşuyor, Bu geleneksel antrenmanlarla kıyaslandığında az gibi gelebilir. Fakat unutmayın, gücünüzü ve sportif performansınızı arttırmaya çalışıyorsunuz, kassal dayanıklılığınızı değil. Bu sebepten hareketleri, her tekrarı maksimum hızla ve olabildiğince patlayıcı yapabilmenize imkan sağlayacak tekrar aralıkları göz önünde bulundurularak tasarlandı.

Bu antrenman sistemini, 4 hafta boyunca uyguladığınızda performansınızdaki artışı görebilirsiniz. 4 haftanın sonunda 1 hafta dinlenme verin. Bu dinlenme vücudunuzun toparlanmasını ve performansınızın ve gücünüzün artmasını sağlayacaktır. Bu 1 haftalık dinlenmeden bu antrenman programını set sayılarını 1 set arttırarak, bir 4 hafta daha uygulayabilirsiniz.

TALİMATLAR Bu programı uygularken, en önemli unsur tekniktir. Maksimum sonuç alabilmek için egzersizler doğru teknikle yaptığınızdan emin olun. Egzersizlerde her zaman hıza odaklanın ağırlığa değil. Eğer hareketleri maksimum hızla yapabiliyorsanız, kullandığınız ağırlıkları arttırın. Bu programı haftada 3 gün, gün aşırı uygulayın. Set aralarında 1-2 dakika dinlenin. Bu yoğun ve zorlayıcı antrenmanlardan maksimum sonuç alabilmek için, doğru ve donanımlı bir beslenme programı izlediğinizden emin olun.