AntrenmanAntrenman / ErkekAntrenman / KadınFitnessFitness / ErkekFitness / Kadın

Spinning’den Daha Fazla Kalori Yaktıran 5 Egzersiz

KETTLEBELL

Saatte Yaklaşık: 800 ila 1200 Kalori

Your Perfect Fit isimli kitabın yazarı ünlü eğitmen Ashley Borden, “Eğer fazla zamanınız yoksa kettlebell antrenmanı size göre olabilir. Amerika Egzersiz Konseyi’nin (ACE) yaptığı çalışmalar, katılımcıların HIIT formatında yaptıkları Kettlebell egzersizlerinin alışılmışın dışında oranda kalori yaktığını ortaya koydu.” diyor. Kettlebell ile yapabileceğiniz birçok farklı hareket var. Squat, snatch, lunge ve çok daha fazlası. Bu hareketlerle vücudunuzu Yunan Tanrısı formuna sokabilirsiniz.

Borden, 30 saniye egzersiz ve 30 saniye dinlenmeden oluşan 36 dakikalık bu Ketllebelle antrenmanının kesinlikle işe yaradığına inanıyor. Aşağıdaki egzersizleri üç kez tekrarlayın:

  • 3 tur ağır kettlebell deadlift egzersizi
  • 3 tur, hareket boyunca kollarınızı başınızın üstünde tuttuğunuz daha hafif kettlebell’le yapılan alternating reverse lunge egzersizi (Kendinizi zorlamak için Ketllebell’i aşağıdan yukarıya doğru tutun)
  • 3 tur alternating double-arm kettlebell bent-over row egzersizi
  • Dirsek üzerinde Plank egzersizi

Hangi egzersizi seçerseniz seçin, en önemlisi devam etmeniz ve arada bir bunları değiştirmeniz. Dobrosielski, “ Sağlığını geliştirmek, kalori yakmak ve fit kalmak isteyenler için en önemli şey, çeşitli egzersiz modelleri kullanmaktır. Size en uygun olan bir ya da iki tanesini bulun. Hareket ettiğiniz sürece, hiç yoktan iyidir.” diyor.