Fitness

HIIT ile Forma Girin

Yavaş, sıkıcı, durağan kardiyodan sıkıldınız mı? Monoton antrenmanınıza ve kardiyo seanslarınıza, HIIT ile eğlence katın!

Koşu bandında tembellik etmeye ya da stepperda aheste adımlar atmaya alışık olabilirsiniz, ama durağan hareketler tek kardiyo biçiminiz olmamalı. Her ne kadar yararları olsa da, koşu bandında 30 dakika boyunca 5 km/saat hızla yürüyüp durmak göğsü yakan, adrenalin pompalayan bir antrenman olmaktan çıkıp; insana uzun süren bir gevşeme hissi vermeye başlayabilir.

İncelmek ve ağırlık odasındaki zorlu çalışmalarınızın havasını atabilmek için kardiyoyu kullanmak önemli de olsa, niteliği göz önünde tutmak da bir o kadar önemli. Eğer hem vücudunuzdaki yağ oranını en aza düşürmek hem de koşu bandındaki sıkıcılıktan kurtulmak istiyorsanız, çare HIIT (High Intensity Interval Training – Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman)

HIIT, sıkıcı kardiyo seanslarınızı hızlandırıp, idmanınız boyunca farklı noktalarda sizi zorlayacak. Hatta size, fiziksel dönüşümünüzü teşvik edebilmek için ihtiyacınız olan zihinsel uyarıyı bile verebilir!  Eğer yağ yakmaya, hız artırmaya, kolları sıvamaya hazırsanız, bu yazı tam da ihtiyacınız olan şey.