AntrenmanAntrenman / Erkek

Komando Antrenmanı ile İri Kollar

Meşgul insanlar spor salonunda geçirdikleri zamanı en iyi şekilde değerlendirmeyi bilenlerdir. Bu yüzden süper setler uygularlar.

Süper setler, keyfi dinlenmelere -Instagram hesabınıza bakarak zaman geçirmenize- izin vermez. Hareketleri artarda uygulamak zorundasınızdır. A hareketinden bir set uygular, hemen B hareketine geçer ve dinlenip tekrar başlarsınız.

Yarı yarıya daha az zamanda iki kat daha fazla egzersiz yaptığınızdan dolayı setler arasındaki dinlenme süreci aceleye gelmez.

Süper setler sadece zaman kazandırmakla kalmaz. Antrenmandan sonraki 24 saatlik süreçte testosteron seviyesini yüksek, stres hormonu kortizolü ise düşük tutar.

NASIL İŞLİYOR? Süper setler, antrenmanınıza bir miktar aerobik/ kardiyovasküler zorluk katarak kas kuvvetinizi ve dayanıklılığınızı arttırır. Aynı kas grubuna odaklanarak biceps bölgenizin çok daha fazla efor sarf etmesini ve şişmesini sağlar.

Antrenmanın sonunda barfiks çekeceksiniz. Bir dakika içinde 3, 5 ya da 7 barfiks çekin. (Başlangıç seviyesi:
3; orta seviye: 5; ileri seviye: 7) Dakikanın geri kalanında dinlenin. Bu döngüyü 10 dakika boyunca devam ettirin. Böylece toplamda 10 dakikada 30t 50 ya da 70 barfiks çekmiş olacaksınız. Hareketi biraz daha zorlaştırmak istiyorsanız, ayaklarınızın arasına bir dumbbell ya da egzersiz topu yerleştirin.