Beslenme

Kuruyemiş Yiyerek Fit Kalın

Kuruyemiş, hem sağlıklı hem de lezzetli bir atıştırmalık seçeneği olabilir. Tabi doğru olanını seçtiğiniz sürece! Karnınız acıktığında, bu sporcu dostu kuruyemişlerden birini deneyin.

Eskiden yüksek yağ içeriği nedeniyle, kuruyemişlerin uzak durulması gereken yiyeceklerden olduğu düşünülürdü. Tabi ki o zamanlar insanlar yağ tüketmenin şişmanlattığına inanıyorlardı. Bu yüzden de, 80’li yıllarda düşük yağ/yüksek karbonhidrat temelli diyet çılgınlığı başlamıştı. Ancak, bu diyetin hem sağlık hem de kilo kontrolü bakımından bir felaket olduğu sonradan ortaya çıktı.

Şu an ise yağların, hem kilo kaybı hem de genel olarak sağlık açısından sağladığı katkıların farkındayız. Bol miktarda tekli doymamış ve hatta doymuş yağ tüketmek, erkeklerde sağlıklı testosteron seviyesini destekleyebiliyor.[1] Birçok kuruyemiş tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ bakımından oldukça zengin.

Ama bütün kuruyemişler aynı değil! Hızlı bir atıştırmalık için bir avuç tüketebilir ya da salatalarınıza ve diğer öğünlerinize ekleyebilirsiniz. Kalbiniz ve vücudunuz size teşekkür edecek!