Antrenman / KadınFitness / Kadın

Oturarak Forma Girin!

Uzun süre oturmak, dışarıdan çok zararlı görünmese de, sağlık üzerinde yarattığı tehlikeler giderek daha fazla önem kazanıyor. Fiziksel hareketsizlik, dünyanın dört bir yanındaki insanlar arasında ölüme sebebiyette dördüncü sırada yer alan bir risk faktörü. Biraz daha fazla hareket etmek, kolesterolü, yüksek tansiyonu, duruş problemlerini ve daha fazlasını önleyebiliyor.

Ünlülerin antrenörü yoga ve pilates eğitmeni Kristin McGee, genellikle zamanı kısıtlı kişilerle çalışsa da yeni kitabı Chair Yoga, ünlülerden ziyade mesai günlerini değiştirmeden hareket etmek, sağlıklı olmak ve güçlenmek arzusundaki ofis çalışanlarını hedef alıyor.

Gün boyunca bu duruşları uygulayarak, spor salonuna zaman harcamak zorunda almadan esneklik, hareket kabiliyeti ve dayanıklılığınızda gelişmeler kaydedebilirsiniz. Sandalye yogası, vücudunuzu güçlendirip esnetirken, zihninize odaklanıp nefeslerinizden faydalanabileceğiniz günlük basit egzersizlerden oluşuyor. İşyerinde kendinizi stresli hissettiğinizde bu duruşlara vakit ayırmak, bedeninizde olduğu kadar zihninizde de harikalar yaratıyor.