FitnessFitness / Kadın

Kadınların Ağırlık Kaldırması için 8 Sebep

Fitness planınız, koşu ve yogaya dayanıyor ancak istediğiniz sonuçları alamıyorsanız, direnç antrenmanını denemelisiniz. İşte spor salonunda ağırlık kaldırmanız için 8 sebep!

Belki ağırlık kaldırmayı daha önce düşündünüz. Belki de dumbbell curl yapıp barbell’la çalışmayı denediniz. Ama ağırlığı ne zaman elinize alsanız, kendinizi endişeli, güvensiz ve biraz da korkmuş hissettiniz.

Şüphesiz ki daha önce bazı korku hikayeleri duymuşsunuzdur: ağırlık kaldırmak kadınları hantal yapar, tehlikelidir, eklemlerinize zararlıdır ve bir kez kas yaptıktan sonra devamını getirmezseniz hepsi yağa dönüşür. Bunların hepsi içi boş iddialar ve malesef birçok kadın bu safsatalar yüzünden direnç antrenmanlarında mesafeli yaklaşıyor.

Artık korkuyu ve kuşkuyu bir kenara koyma vakti geldi. Gerçek şu ki; ağırlık kaldırmak bunların hiç birine sebep olmaz. Aksine daha sağlıklı ve güçlü bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Direnç antrenmanları, hedeflerinize kardiyo egzersizlerinden daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Yoga ve koşu bandı da elbette faydalı ancak yeterli değiller. İşte fitness programınızda kuvvet antrenmanlarına öncelik vermeniz için 8 sebep!